Drzwi wejściowe

Drzwi - jakie wybrać?

Wybór dobrych drzwi wejściowych do domu powinien być przemyślaną decyzją. Zakup ich to spory wydatek w szczególności gdy chcemy by zakupione drzwi służyły nam kilkadziesiąt lat. Dlatego wybrany przez nas produkt powinien być trwały estetyczny i funkcjonalny.

Drzwi zewnętrzne

 

Drzwi do budynków jednorodzinnych powinny pasować swoim stylem i kolorem do budynku w którą będą zamontowane powinny również być odporne na warunki atmosferyczne. Drzwi zewnętrzne mogą być wykonane z drewna o wielowarstwowej konstrukcji lub być konstrukcją z blach stalowych powlekanych laminatem drewnopodobnym z rdzeniem nośnym stalowo drewnianym ocieplonym i wygłuszonym spienionym polistyrenem lub pianką poliuretanową. Wszystkie drzwi wejściowe zewnętrzne powinny być osłonięte przez dach budynku w którym są zamontowane lub poprzez zamontowany do ściany daszek.

W naszej ofercie znajdują się drzwi wielu znanych producentów: Delta, DRE, Stolpaw, Verte, Wikęd.

Klamki i zamki

Podobnie jak w wypadku samych drzwi tak i tu istnieje podział na zamki i klamki do drzwi wejściowych do domów i do drzwi wejściowych do mieszkań. Te montowane w drzwiach zewnętrznych muszą być odporne na czynniki atmosferyczne jak również spełniać podstawowe zabezpieczenie antywłamaniowe. Natomiast zamki i klamki montowane w drzwiach wejściowych do mieszkań w szczególności powinny być bardzo solidne wykonane a najlepiej gdy posiadają atesty antywłamaniowe uniemożliwiając na przykład ich rozwiercenie.